Müdürün Mesajı

Prof. Dr. Mehmet ÖzerSevgili Gençler;

Meslek Yüksekokulunun temel hedefi, günümüz işgücü piyasasının talep ve beklentilerine cevap verebilen mezunlar kazandırabilmektir. Mesleki eğitim ve öğretimin ışığında, nitelikli ve tam donanımlı bir şekilde yetiştirilen öğrencilerin, temel mesleki becerilerinin geliştirilmesi de bir diğer hedeftir.

İKÜ Meslek Yüksekokulu, verdiği eğitimin yanısıra, öğrencilerin programları ile ilgili sektör temsilcileri ile buluşmalarını sağlayarak, sektör hakkında en güncel gelişmeleri takip edebilmeleri imkanını da sunmaktadır. Meslek Yüksekokulumuzun kurduğu sektörel iş birlikleri sayesinde öğrencilerimize staj, mezunlarımıza iş imkanı sağlanabilmektedir.

Okulumuzda, Havacılık, Teknik, İşletme, Medya ve Tasarım, Sağlık başlıklarının altında; Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Uçak Teknolojisi, Uçuş Harekat Yöneticiliği, Hava Lojistiği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Alternatif Enerji Kaynakları, İnşaat Teknolojisi, Dış Ticaret, İşletme Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Lojistik, E-Ticaret ve Pazarlama, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Grafik Tasarımı, Moda Tasarımı, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Çocuk Gelişimi ve Optisyenlik olmak üzere 22 aktif program bulunmaktadır. 

Havacılık başlığı altında bulunan Uçuş Harekat Yöneticiliği Programımızda verdiğimiz eğitim akredite olmuş, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programının da akredite olması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır.  

İKÜ Meslek Yüksekokulu, saygın akademik kadrosunun vermiş olduğu nitelikli eğitimin, uygulama ile desteklenmesi gerektiğinin bilincinde olarak, programların ihtiyacına göre; öğrencilerin yararlanabileceği, Moda Tasarım, Çizim ve Resim Atölyeleri, 4 PC Laboratuvarı, “PLC, Dijital Elektronik, Analog Elektronik” Laboratuvarı, Optisyenlik Laboratuvarı ve Uçak Kabin Mock-Up Laboratuvarı gibi stüdyo, atölye, uygulama laboratuvarlarında çalışma imkanlarını da sağlamaktadır. 

Kültür Ailemize yeni katılan öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, hepimize başarılı ve verimli bir yıl diliyorum.

Prof. Dr. Mehmet ÖZER


Son Güncelleme Tarihi: Pt, 08/21/2023 - 11:24