İnşaat Teknolojisi Programı

İnşaat sektörü, dünyanın birçok yerine hizmet verilen, teknolojik ve ekonomik olarak ülkemiz açısından büyük öneme sahip nadir alanlardan birisidir. Bu alan her geçen gün gelişmekte ve teknik bilgi ve beceriye sahip eleman ihtiyacı sürekli güncelliğini korumaktadır. İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Teknolojisi ön lisans programı, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda gereken niteliklere sahip aranan kalifiye elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İnşaat Teknolojisi Programı  öğrencileri oluşturdukları beton kalıplarının direncini test ediyorİstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Teknolojisi ön lisans programında, malzeme bilimi, teknik resim, uygulamalı mekanik, yapı statiği, yapı teknolojisi, mukavemet, yapı malzemeleri, bilgisayar destekli tasarım, yapı mimarisi, yapı tesisatı, betonarme ve zemin mekaniği gibi temel inşaat derslerini kapsayan güncel ihtiyaçlara yönelik bir eğitim planlanmıştır. Bunun yanında öğrencilerimiz, İKÜ İnşaat Mühendisliği bölümünün tüm laboratuvar olanaklarından faydalanarak yürütülen projelerde yer alma imkânı bulacaktır.

 

İnşaat sektörü, hızla gelişmekte ve ara eleman ihtiyacı potansiyelini her zaman korumaya devam etmektedir. Programımız sektörün ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilen müfredatıyla, sektörde tercih edilen ve aranan kalifiye elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Uygulama yoğunluklu bir eğitim programı sonunda, mesleki olarak yetkin ve sektöre kolay adapte olabilecek mezunlar yetiştirmek temel amacımızdır.

Öğr. Gör. Elif Aydın
Program Başkanı 

İnşaat Teknolojisi Programı mezunları, İnşaat Teknikeri unvanı alarak mezun olduktan sonra, özel sektörde yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren inşaat şirketlerinde veya birçok kamu kuruluşunda İnşaat Teknikeri kadrosunda kariyerini sürdürebilirler.
Program Başkanı

Öğr.Gör.Elif AYDIN

E-Posta elif.aydin@iku.edu.tr
Tel (0212) 498 49 16
Faks  0(212) 543 69 70
1. Sınıf Danışmanı Öğr.Gör.Semih OKUROĞLU
E-Posta s.okuroglu@iku.edu.tr
Tel (0212) 498 --
Faks  0(212) 543 69 70
2. Sınıf Danışmanı Öğr.Gör.Elif AYDIN
E-Posta elif.aydin@iku.edu.tr
Tel (0212) 498 49 16
Faks  0(212) 543 69 70
İstanbul Kültür Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu, Bakırköy Yerleşkesi İncirli Binası, Yolbaşı S., 34147 Bakırköy/İstanbul.


Son Güncelleme Tarihi: Sa, 02/27/2024 - 13:01