“Demet Işıl ile Dijital İçerik Üretimi” Söyleşisi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO), 30 Kasım 2023 Perşembe günü "Demet Işıl ile Dijital İçerik Üretimi" başlıklı söyleşi düzenledi. Influencer, Yazar & Youtuber Demet Işıl'ın konuşmacı olduğu etkinliğin moderatörlük görevini Özgecan Sırma üstlendi. Etkinlikte, dijital platformlarda içerik üretimi ve sosyal medya kullanımı konuları üzerinde duruldu.
 

"Sınav ve Sınanma Kaygısı" Semineri

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı akademisyenlerinden Öğr. Gör. Eda Öztürk Belet; sosyal sorumluluk projesi kapsamında, İnsan Hakları Derneği Gençlik Komisyonu'nun daveti ile 17 Kasım 2023 Cuma günü İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi'nde üniversite sınavına hazırlanan gençler ve ebeveynlerine yönelik "Sınav ve Sınanma Kaygısı" konulu seminer verdi.

"Ailede Pozitif Disiplin" Eğitimi

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Program Başkanı Öğr. Gör. Eylem Bayram Tuncay; sosyal sorumluluk projesi kapsamında, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "Veli Akademileri Projesi" çerçevesinde Ataköy Atatürk Ortaokulu’nun Daveti ile 23 Kasım 2023 Perşembe günü ortaokul velilerine yönelik "Ailede Pozitif Disiplin" başlıklı eğitim gerçekleştirdi.
 

"Çocuklarda Sınır Koyma" Eğitimi

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Program Başkanı Öğr. Gör. Eylem Bayram Tuncay; sosyal sorumluluk projesi kapsamında, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "Veli Akademileri Projesi" çerçevesinde Küçükçekmece Gül Anaokulu'nun daveti ile 22 Kasım 2023 Çarşamba günü anaokulu velilerine yönelik "Çocuklarda Sınır Koyma" başlıklı eğitim verdi.

“Ömürlük Şarkılar, Şarkılaşan Ömürler”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO), 22 Kasım 2023 Salı günü Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanımız & Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü akademisyenlerimizden Prof. Dr. Ömür Ceylan'ın konuşmacı olarak katıldığı, müziğin ve edebiyatın kesişim noktalarını keşfeden "Ömürlük Şarkılar, Şarkılaşan Ömürler" başlıklı söyleşiye ev sahipliği yaptı. Etkinliğe; Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Gülce Öğrüç Ildız başta olmak üzere pek çok akademisyen katıldı. Prof. Dr.

"Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Mezunlarının Özel Sektördeki Yeri ve Geleceği"

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı, 7 Kasım 2023 Salı günü "Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Mezunlarının Özel Sektördeki Yeri ve Geleceği" başlıklı etkinlik gerçekleştirdi. Moderatörlüğünü Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Program Başkanı Öğr. Gör. Emin Aksan’ın üstlendiği etkinliğe, Özel Florya Hastanesi Genel Müdürü Kadir Arıcı konuşmacı olarak katıldı. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı mezunu olan Kadir Arıcı, mesleğin özel sektördeki tüm süreçlerinden bahsetti.

İKÜ Meslek Yüksekokulu, Özel Aile Hastanesi Yöneticilerini Konuk Etti

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu; Özel Aile Hastanesi Genel Müdürü Pınar Kavak, İnsan Kaynakları Müdürü Ayçin Kılıç ve Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Leyla Aydoğdu'yu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Program Başkanı Öğr. Gör. Emin Aksan tarafından verilen "Tıbbi Dokümantasyon" dersi kapsamında konuk etti. 
 

Grafik Tasarımı Programı ile Karteks Konfeksiyon A.Ş. İş Birliğinde Sosyal Sorumluluk Projesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (MYO) Grafik Tasarımı Programı ile Karteks Konfeksiyon A.Ş. iş birliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 100. yılı anısına sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında Grafik Tasarımı Programı öğrencilerimizden Hatice Kaçmaz ve Berke Salman’ın tasarladıkları tişört; Karteks Konfeksiyon A.Ş. tarafından 34 bin 169 adet üretilerek, Türkiye’nin dört bir yanındaki köy okullarına, spor kulüplerine ve bölüm öğrencilerimize armağan edildi. 

"Cumhuriyetimizin 100. Yılında Kuruluşundan Bugüne Şehircilik"

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO), 25 Ekim 2023 Çarşamba günü "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Kuruluşundan Bugüne Şehircilik" başlıklı etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliğe, Gelişim Üniversitesi Mimarlık Bölümü akademisyenlerinden Öğr. Gör. Dr. Burak Yılmazsoy konuşmacı olarak katıldı.