Dr. Öğr. Üyesi H. Neyir Tekeli, “5. EMİ Sosyal Bilimler ve Girişimcilik Konferansı”na Katıldı

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi H. Neyir Tekeli, 29 Haziran 2020 Pazartesi günü Makedonya’da yapılan “5. EMİ Sosyal Bilimler ve Girişimcilik Konferansı”na “COVID-19 Salgını Sonrası Havayolu Taşımacılığında Tüketici Beklentilerinin Değerlendirilmesi” başlıklı sunumu ile online olarak katıldı. 
 

“İşletme Yönetimi Programı İlk 3 Tebrik Töreni”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO), 29 Haziran 2020 Pazartesi günü İşletme Yönetimi Programı’nı derece ile bitiren ilk 3 öğrenciyi tebrik etmek için sanal bir tören düzenledi. İşletme Yönetimi Program Başkanı Öğr. Gör. N. Gözde Bircan ve Program Danışmanı Öğr. Gör. Emine Anık’ın moderatörlüğünü üstlendiği törene; akademisyenlerimizin yanı sıra 2018-2019 eğitim-öğretim yılı program birincisi Zeynep Özdemir ile program ikincisi Nurdan Kadir isimli mezunlarımız da katıldı. 

Öğr. Gör. İrem Aydoğdu’nun Makalesi Uluslararası Sosyal Araştırmalar Dergisinde Yayımlandı

İKÜ Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı akademisyenlerinden Öğr. Gör. İrem Aydoğdu’nun “Yeni Koronavirüs (COVID-19) Salgınının Sağlık Sektöründe Kullanılan İletişim Modelleri Bağlamında Değerlendirilmesi: İstanbul’daki Özel Hastanelerin Instagram Paylaşımları Üzerine Bir İnceleme” başlıklı makalesi, Uluslararası Sosyal Araştırmalar dergisinin Haziran 2020 dönemi 71. sayısında yayımlandı.

Makaleye erişim için lütfen tıklayınız...

İKÜ MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kesici: “Uzaktan Eğitimi Başarıyla Tamamladık” 

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) COVID-19 pandemi sürecinde eğitime uzaktan devam etme kararı almasının ardından, İstanbul Kültür Üniversitesi olarak 10 yıllık uzaktan öğretim tecrübesi ve sahip oldukları CATS (Computer Aided Training & Educational Services) sistemi ile öğrencilerine ulaşmaya devam ettiklerini belirten İKÜ MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kesici, “26 örgün öğretim, üç ikinci öğretim programıyla hiç ara vermeden senkron ve asenkron olarak eğitim-öğretim dönemini başarıyla tamamladık” dedi. 

“Girişimcilik Ekosisteminde Başarılı Olmak”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “İş, Bilenindir. Girişimcilik Modelleri” webinar serisinin ilki, 18 Haziran 2020 Perşembe günü saat 21.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan TİM Sektörler Konseyi Üyesi, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı, Temmer Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Çetinkaya, “Girişimcilik Ekosisteminde Başarılı Olmak” başlıklı söyleşisi ile öğrencilere rehber olmaya çalıştı.

Dr. Öğr. Üyesi H. Neyir Tekeli’nin Editörlüğünü Yaptığı “Turkey’s Economy from Diffrent Perspectives After 1980” İsimli Kitap Basıldı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi H. Neyir Tekeli’nin editörlüğünü yaptığı “Turkey’s Economy from Diffrent Perspectives After 1980” isimli kitap, Peter Lang Yayınevi (Almanya) tarafından basıldı.
 

 “Turkey’s Economy from Diffrent Perspectives After 1980”

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi H. Neyir Tekeli, Turizm Aktüel’in Konuğu Oldu 

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi H. Neyir Tekeli, 12 Haziran Cuma günü saat 21.30’da Turizm Aktüel’in Instagram hesabında, moderatörlüğünü İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Volkan Altıntaş’ın üstlendiği canlı yayına katıldı. “Turizmde Yeni Dönem” başlığı ile COVID-19 sonrası havaalanları ve havacılık sektörü üzerine konuşan Dr. Öğr. Üyesi H. Neyir Tekeli, katılımcıların sorularını yanıtladı.

“Sınav Stresi ve Kaygı ile Baş Edebilme” E-Seminer Serisi - 5-6

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu, “Sosyal Sorumluluk” projesi kapsamında 11 Haziran 2020 Perşembe günü saat 13.30’da Aydın Doğan Ticaret ve İletişim Meslek Lisesi ile İsmet Aktar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 12. sınıf öğrencilerine yönelik “Sınav Stresi ve Kaygı ile Baş Edebilme” başlıklı e-seminer düzenledi. Uzm. Klinik Psikolog Eda Öztürk tarafından verilen seminerde, öğrencilerin sınav öncesi kaygı-streslerini azaltma ve yönetebilmelerine yönelik önerilerde bulunuldu.  Etkinlik sonunda katılımcıların soruları da yanıtlandı.
 

Moda Tasarımı Programı’nın Defile Öncesi Motivasyon Çalışmaları

Ünlü tasarımcıların, federasyon ve firma yetkililerinin katılımıyla 17 Nisan 2020 Perşembe günü WOW Otel’de gerçekleştirilmesi planlanan İstanbul Kültür Üniversitesi Moda Tasarımı Programı Defilesi, içinde bulunduğumuz COVID-19 pandemi süreci ile ertelenmişti. Defilenin ertelenmesinin burukluğunu yaşayan öğrencilerimiz için Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı, ön hazırlık sürecini videoya çekti ve mezuniyete hazırlanan öğrencilerimize armağan etti.

“Sınav Stresi ve Kaygı ile Baş Edebilme” E-Seminer Serisi - 3

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO), “Sosyal Sorumluluk” projesi kapsamında 5 Haziran 2020 Cuma günü saat 19.00’da İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencilerine yönelik “Sınav Stresi ve Kaygı ile Baş Edebilme” başlıklı bir e-seminer düzenledi. Uzm. Klinik Psikolog Eda Öztürk tarafından verilen seminerde, öğrencilerin sınav öncesi kaygı ve streslerini azaltma ve yönetebilmelerine yönelik önerilerde bulunuldu.