Dr. Öğr. Üyesi H. Neyir Tekeli’nin Kitap İçi Bölümü Basıldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programları Başkanı Dr. Öğr. Üyesi H. Neyir Tekeli, Detay Yayıncılık tarafından basılan “İşletmecilik, Pazarlama ve Kültür Perspektifinden Turizm” isimli kitapta “Turizm Yatırım Projelerinde Yatırım Kararını ve Yatırım Yeri Seçimini Etkileyen Faktörler” başlıklı kitap içi bölümü ile yer aldı.

İKÜ'den Çok Yönlü Dijital Mesleki Eğitim

Pandemi döneminde ivme kazanan dijitalleşme sürecinin eğitim alanında da ciddi boyutlara ulaşması ve teknolojilerin üretim otomasyonu ile birleşmesi sonucunda, güncel teknik bilgi ve becerilerin yanında, analitik ve yaratıcı düşünme, problem çözebilme gibi düşünsel becerilerle donatılmış bireylere de ihtiyaç duyulmasından yola çıkan İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, mesleki eğitimde dijitalleşmenin metotlarını tanımlayıp uygulama alanlarını zenginleştirdi.

Öğr. Gör. N. Gözde Bircan’ın Makalesi Mali Çözüm Dergisi’nde Yayınlandı

İşletme Yönetimi Program Başkanı Öğr. Gör. N. Gözde Bircan’ın “Mali Çözüm Dergisinde Yayınlanmış Muhasebe ve Denetim Makalelerinin İçerik Analizi: 2010-2020 / A Content Analysis Of The Accounting &Auditing Papers Published In The Journal Of Mali Çözüm: 2010-2020” başlıklı araştırma makalesi, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (İSMMMO) hakemli mesleki yayını olan uluslararası endeksli Mali Çözüm Dergisi’nin Mayıs-Haziran 2021 165. sayısında yayınlandı. 

Moda Tasarımı Programı Öğrencileri, İKÜ MYO Mezuniyeti için Gönüllü Olarak Kep Hazırlıyor

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Program Başkanı Öğr. Gör. Nilgün Demirhan koordinatörlüğündeki Moda Tasarımı Programı öğrencileri, İKÜ MYO mezuniyeti için İncirli yerleşkesindeki atölyelerde gönüllü olarak kep hazırlıyor. 
 

Bankacılık ve Sigortacılık Programı Dönem Sonu Motivasyon Toplantısı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Bankacılık ve Sigortacılık Programı (Örgün & İkinci Öğretim) birinci ve ikinci sınıf öğrencileri, 6 Temmuz 2021 Salı günü bir araya geldi. 

2020-2021 Bahar dönemi sonu motivasyon toplantısına; Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencilerinin yanı sıra, Bankacılık ve Sigortacılık Örgün Öğretim Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yeliz Sevimli Saitoğlu, Bankacılık ve Sigortacılık İkinci Öğretim Program Başkanı Öğr. Gör. A. Berrak Köten ve Doç. Dr. Hakan Özcan katıldı. 

Öğr. Gör. Pelin Tuna’nın “Turizm Ekonomisi” Başlıklı Yazısı Yayınlandı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Öğr. Gör. Pelin Tuna’nın “Turizm Ekonomisi” başlıklı yazısı, Ekonomi Dünya dergisinde yayınlandı. Öğr. Gör. Tuna, yazısında Covid-19 sürecinde yaşanan gelişmeleri değerlendirerek öngörülerde bulundu. 

Yazıyı okumak için... 
 

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Öğrencileri, Turizm Sektörüne Yönelik Fikirlerini, Staj Deneyimlerini ve Hayallerini Anlattılar

Turizm sektörünün önemli paydaşlarından biri olan İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri; sektöre yönelik deneyimlerini, fikirlerini ve hayallerini Hotel Gazetesi’nde anlattı. Turizm sektöründeki son dönemde yaşanan istihdam sorunu ve genel kaygıların işlendiği haber metninde, öğrencilerimiz tek tek fikirlerini paylaştı. Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanımız Öğr. Gör.

Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı Mezunlarının Başarısı

İKÜ Meslek Yüksekokulu (MYO) Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı mezunlarından Fırathan Mehmet Güleç’in yönetmenliğini üstlendiği, Oğuzhan Güllü’nün ise ekibinde yer aldığı “Fikirtepe Sosyal Hüsran” adlı film, “2. Örsçelik Balkan Kısa Film Festivali”nde ikincilik ödülü kazandı. 

Mezunlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Moda Tasarımı Programı, “IF Moda EXPO Uluslararası Moda, Hazır Giyim ve Aksesuar Sanal Fuarı”na Katıldı 

T.C. Ticaret Bakanlığı onaylı e-ihracat platformu globalpiyasa.com iş birliğiyle gerçekleştirilen “IF MODA EXPO Uluslararası Moda, Hazır Giyim ve Aksesuar Sanal Fuarı”, birçok firmanın katılımı ile açıldı. 8 Haziran 2021-30 Nisan 2022 tarihleri arasında açık olacak sanal fuarda, İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım Programı, ziyaretçilerini bekliyor.

İKÜ Meslek Yüksekokulu ile İstanbul Enerji A.Ş. Arasında Geniş Kapsamlı Eğitim İş Birliği

İstanbul Enerji A.Ş. ile İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu, eğitim iş birliği kapsamında İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde bir araya geldi. İş birliğine yönelik bir protokolün de imzalandığı toplantıya; İstanbul Enerji A. Ş. Genel Müdürü Yüksel Yalçın, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nden Müge Çakır ve Ayşegül Özkan ile İKÜ Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kesici, Alternatif Enerji Kaynakları Program Başkanı Öğr. Gör. Dr. Makbule Tamkaş ve MYO Sekreteri Öğr. Gör. Kerem Yücesan katıldı.