2020-2021 Sonbahar Kış Moda Trend Semineri

Geleceğe yön vermek isteyen Hazır Giyim İhracatçıları ve markaları, Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da WGSN trend seminerinde bir araya geldi. 10 Ekim Perşembe günü İstanbul Kültür Üniversitesi Moda Tasarımı Programı öğrencilerimiz de dünya trendlerini yakalamak, her kıtadan özel araştırmalarla derlenen tüketici alışkanlıklarını keşfetmek, yaratıcılıklarını körükleyecek esin kaynaklarıyla buluşmak için WGSN Trend Guru Kim Mannino’nun sunumuyla “2020-2021 Sonbahar Kış Moda Trendleri Semineri”ne katıldılar. 
 

Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı Kısa Film Yönetmeni Emin Murat Kılıç’ı Üniversitemizde Ağırladı

Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı, “Nefesini Tut” isimli kısa film yönetmeni Emin Murat Kılıç’ı üniversitemizde ağırladı. 9 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlikte kısa film hakkında bilgiler veren Kılıç, öğrencilerimizden gelen soruları yanıtladı. 
 

“Yeni Medya Çalışmaları IV. Ulusal Kongresi” Atölye Çalışması

İKÜ Meslek Yüksekokulu Dijital Medya ve Pazarlama Program Başkanı ve Veri Okuryazarlığı (VOYD) Yönetim Kurulu Üyesi Öğr. Gör. İrem Oran, “Yeni Medya Çalışmaları IV. Ulusal Kongresi”nde, “Veri Okuryazarlığı’nın Veriye Ulaşmada, Okumada ve Yorumlamada Rolü ve Bir ‘Veri Eşitsizliği’ Örneği Olarak ‘Gatesnotes 2019 Raporu’nun Anlattıkları!" başlıklı atölye çalışması gerçekleştirdi.

Dijital Medya ve Pazarlama Programı ile Brands&Clicks Arasında Sektör İş Birliği

İKÜ Meslek Yüksekokulu Dijital Medya ve Pazarlama Programı, performans ajansı olan ve arama motoru optimizasyonu, içerik üretimi, kullanıcı deneyimi tasarımı, web analiz hizmetleri veren Brands&Clicks ile sektörel iş birliğine imza attı. Yapılan protokol ile Dijital Medya ve Pazarlama programı öğrencilerine staj ve iş imkanı sunulacak.
 

Öğr. Gör. Burak Öçlü VI. Uluslararası Deprem Sempozyumu’nda (IESKO 2019) Bildirisini Sundu

İşletme Yönetimi Programı öğretim görevlilerimizden Burak Öçlü, 25-27 Eylül 2019 tarihleri arasında Kocaeli’de gerçekleştirilen “VI. Uluslararası Deprem Sempozyumu (IESKO 2019)”nda, “Disasters 3.0: Integrating Sharing Economy Tools for Emergency Management Systems (Afet 3.0: Acil Durum Yönetim Sistemleri için Paylaşım Ekonomisi Entegrasyonu)” başlıklı sözlü bildirisini İngilizce olarak sundu. 

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı ile Yeni Ekin Gümrük Müşavirliği A.Ş. Arasında Sektörel İş Birliği

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı ile Yeni Ekin Gümrük Müşavirliği A.Ş. arasında sektörel iş birliği anlaşması imzalandı. Yapılan protokol kapsamında Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı öğrencilerine staj ve seminer imkanı sunulacak.

Dijital Medya ve Pazarlama Programı ile Clockwork Arasında Sektörel İş Birliği

İKÜ Meslek Yüksekokulu Dijital Medya ve Pazarlama Programı, dijital pazarlama alanında faaliyet gösteren ve markalar için pazarlama stratejileri belirleyen Clockwork ile sektörel iş birliğine imza attı. Yapılan protokol ile Dijital Medya ve Pazarlama öğrencilerine staj ve iş imkânı sunulacak.
 

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı ile Radisson Blu Hotel Vadistanbul Arasında İş Birliği

İKÜ Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı ile Radisson Blu Hotel Vadistanbul arasında sektörel iş birliği yapıldı. İmzalanan protokol kapsamında öğrencilerimize staj, seminer ve iş imkanları sunulacak. Radisson Blu Hotel Vadistanbul Genel Müdürü Fercan Başkan üniversitemizi otelinde ağırladığı için teşekkür ederiz.