“Dijital Çağda Performans Kaygısı ve İçsel Motivasyon” 

İKÜ Pazarlama Kulübü, 4 Mayıs Salı günü “Dijital Çağda Performans Kaygısı ve İçsel Motivasyon” başlıklı webinar düzenledi.

Pazarlama Kulübü Danışmanı Öğr. Gör. Emine Anık ile Pazarlama Kulübü Başkanı Sabri Öztürk’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe konuşmacı olarak katılan Uzman Psikolog Talha Şahin Han; pandemi sürecinin hayatımıza ve eğitim sistemine getirdiği yeni dinamiklerle öğrencilerde oluşabilecek motivasyon kaybı, gelecek ve performans kaygısı gibi konulardan bahsetti.

Meslek Yüksekokulu Öğrencileri, MICROSOFT TÜRKİYE PEKAUP Online Eğitim Serileri Başarı Sertifikalarını Aldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Programı ile Microsoft Türkiye PeakUp eğitimde iş birliği çalışmaları kapsamında, 2020-2021 bahar döneminde 5 hafta süre ile devam eden online eğitim seminerleri serisine katılan ve başarılı olan öğrenciler Microsoft PeakUp Akademi tarafından sertifikalandırıldı.

“Uçtan Uca Operasyon Yönetimi”

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (MYO) Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı, 5 Mayıs 2021 Çarşamba günü “Uçtan Uca Operasyon Yönetimi” başlıklı e-seminer düzenledi. Moderatörlüğünü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 1. Sınıf Temsilcisi Sevgi Rabuş ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2. Sınıf Temsilcisi & İKÜ MYO Öğrenci Temsilcisi Caner Gökay Guguk’un üstlendiği etkinliğin konuğu, WORLDEF GLOBAL EVENTS Etkinlik Operasyonları Yöneticisi Gizem Gayretli oldu.

"Kültürlüler Yarışıyor... Propia İletişim Kampanyası Yarışması Brief Toplantısı"

Türkiye’nin önde gelen dermatologlarından Doç. Dr. Yasemin Oram tarafından geliştirilen Propia, İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencilerine özel yarışma düzenliyor. Birbirinden güzel ödüllerin dağıtılacağı yarışmanın bilgilendirme toplantısı, 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 18.00’da Propia Pazarlama Müdürü Ediz Nahit’in katılımıyla gerçekleştirilecek. Tüm öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz. 

İKÜ Meslek Yüksekokulu Kurulu, Dijital Mesleki Eğitim Metodu Müfredat Çalışmalarını ve Dijital Mesleki Eğitimde Öğrenci Beklentilerini Değerlendirdi

İKÜ Meslek Yüksekokulu (MYO) Kurulu, 30 Nisan 2021 Cuma günü İncirli yerleşkesi hibrit dersliklerinden 1A01 amfisinde uzaktan erişimle toplantı gerçekleştirdi. Kurulda İKÜ MYO dijital mesleki eğitim metodu müfredat çalışmaları ve dijital mesleki eğitimde öğrenci beklentileri değerlendirildi. Tam kapanma tedbirleri ve salgın süreçlerinde hibrit dersliklerin uzaktan dijital eğitim ile beraber daha etkin nasıl kullanılabileceğinin ele alındığı toplantıya, MYO Öğrencisi Temsilcisi Caner Gökay Guguk da katıldı. Bu sayede öğrenci talepleri de dikkate alındı.

İKÜ Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı ile Hava Lojistiği Programı Öğrencileri, 18. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması'na Başvuru Yaptı

İKÜ Meslek Yüksekokulu Hava Lojistiği Programı öğrencilerimizden Özge Mete ve Yağmur Algaş ile Lojistik Programı öğrencilerimizden Aleyna Taşkın; Hava Lojistiği Program Başkanı Öğr. Gör. Dr. Gökhan Kırbaç ve Lojistik Program Başkanı Öğr. Gör. Ayşegül Kılıç’ın akademik mentörlüğünde Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması'na başvurdular. Mars Lojistik ve Lojistik Derneği'nin (LODER) iş birliği ile bu yıl 18.'si düzenlenen Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması; öğrencilerin takım halinde yarışarak gerçek lojistik vakalarına çözümler ürettiği ve ödüller kazandığı bir yarışmadır.

Bankacılık ve Sigortacılık Programı İkinci Öğretim 1. Sınıf Öğrencilerinden Furkan Paşalı, Paris Lodron Universität Salzburg’a Erasmus Exchange Öğrencisi Olarak Kabul Edildi

Bankacılık ve Sigortacılık Programı İkinci Öğretim 1. sınıf öğrencilerinden Furkan Paşalı, Paris Lodron Universität Salzburg’un Business Administration bölümüne, 2021 Güz Yarıyılı için Erasmus Exchange öğrencisi olarak kabul edildi. Öğrencimiz Furkan Paşalı’yı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Öğr. Gör. İrem Oran, TED İstanbul Koleji Meslekler Günü Etkinliğine Katıldı

E-Ticaret ve Pazarlama Program Başkanı Öğr. Gör. İrem Oran, 29 Nisan Perşembe günü “TED İstanbul Koleji Meslekler Günü” etkinliğine katılarak, “Dijital Pazarlama” alanında akademik ve sektörel bilgilerin yer aldığı bir sunum gerçekleştirdi. İki oturum halinde gerçekleştiren etkinlikte; dijital pazarlama alanında ders içerikleri, çalışma alanları, sektör pratikleri üzerine bilgiler veren Öğr. Gör. İrem Oran, oturum sonlarında merak edilen soruları da cevapladı.