İKÜ Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı Gezisi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) E-Ticaret ve Pazarlama Programı, 27 Aralık 2022 Salı günü Ataköy yerleşkemizde bulunan Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı’na gezi düzenledi. Öğrenciler; reklam, veri analizi, tasarım, organizasyon vb. konuların pratikteki uygulamaları hakkında fikir sahibi oldular. Öğrencilerimiz, üniversitemiz tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle hayata geçirilen Tasarım Fabrikası’nı da ziyaret ettiler.

“Dijital Dünyada Kişisel Marka Yaratmak”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı, 27 Aralık 2022 Salı günü “Dijital Dünyada Kişisel Marka Yaratmak” başlıklı söyleşi düzenledi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Street 1227 Dijital Ajansı Kurucusu, Eğitmen & Yazar Oğuzhan Saruhan; dijital platformların kariyerimize olumlu ve olumsuz etkileri ile dijital ortamlarda etkili bir şekilde var olmanın iş dünyasına katkıları konuları üzerine faydalı bilgiler paylaştı. 
 

“Bir Koleksiyon Hikâyesi”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO), 20 Aralık 2022 Salı günü “Bir Koleksiyon Hikâyesi” başlıklı seminer gerçekleştirdi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Tasarımcı & Eğitmen Gökhan Yavaş, “Fashion Week İstanbul” kapsamında sunduğu 2022 İlkbahar-Yaz ‘İmbat’ koleksiyonunun tüm detaylarını Moda Tasarımı Programı öğrencilerimize anlattı.

Gökhan Yavaş Kimdir?

“Dijital Çağda Görünür Olmak”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) E-Ticaret ve Pazarlama Programı, 16 Aralık 2022 Cuma günü “Dijital Çağda Görünür Olmak” başlıklı söyleşi düzenledi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İGDAŞ Dijital Pazarlama Uzmanı Rıza Bora Kartal; dijital pazarlamanın alt dalları, real time marketing, influencer marketing vb. konular hakkında bilgiler verdi. Etkinlik, öğrencilerin sorularının yanıtlamasının ardından sona erdi. 
 

“2022’nin Dijital Reklam Trendleri”

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu E-Ticaret ve Pazarlama Programı ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı iş birliğinde, 7 Aralık 2022 Çarşamba günü “2022’nin Dijital Reklam Trendleri” başlıklı seminer düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan DARKBLUE İstanbul Reklam Ajansı Başkanı Gözde Öztürk; pandemi sonrasında dijital reklamcılığın kullanımı, dijital platformların reklam için önemi ve marka konumlandırılması gibi konulardan bahsetti. Etkinlik, öğrencilerin sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.
 

“Marmara Üniversitesi Merkez Kütüphane Gezisi” 

İKÜ Sağlık Kulübü ile Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı iş birliğinde, “Sağlık Bilimleri Kütüphaneciliği” dersi kapsamında 1 Aralık 2022 Perşembe günü Marmara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Başkanlığı’na ve Prof. Dr. Orhan Oğuz Merkez Kütüphanesi’ne gezi düzenlendi. Öğr. Gör. Canan Bulut rehberliğinde 2. sınıf öğrencilerinin katıldığı gezide; kütüphaneye kaynak edinme süreçleri, kaynakların tasniflenmesi ve erişimi, elektronik veri tabanlarının kapsamı ve önemi konularında yetkililer öğrencilere kapsamlı bir sunum yaptı ve ardından kütüphane turu gerçekleştirildi.

"Özel Sağlık Sektöründe Kariyer Olanakları ve Beklentiler" Semineri

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ile Memorial Bahçelievler Hastanesi arasındaki iş birlikleri kapsamında, moderatörlüğünü Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Program Başkanı Öğr. Gör. Emin Aksan'ın yaptığı "Özel Sağlık Sektöründe Kariyer Olanakları ve Beklentiler" başlıklı seminer düzenlendi. 2 Aralık Cuma günü gerçekleştirilen etkinliğe, Memorial Bahçelievler Hastanesi Başhekimi & Direktörü Dr. Sevim Şuekinci konuşmacı olarak katıldı.

Dünya Sivil Havacılık Günü 

Uluslararası sivil havacılığın evrensel kurallarını belirleyerek, dünya genelinde emniyetli ve düzenli bir şekilde işlemesi amacıyla kurulan Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO), 1992 yılında aldığı bir genel kurul kararı ile kuruluş tarihi olan 7 Aralık’ı “Uluslararası Sivil Havacılık Günü” olarak ilan etti.

Öğr. Gör Emin Aksan, “TÜBİTAK 2237-A Sağlık Bilimleri Alanında Uygulamalı ve Teorik Araştırma Projeleri Hazırlama Eğitimi”ne Katıldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Program Başkanı Öğr. Gör Emin Aksan, 23-25 Kasım 2022 tarihleri arasında Afyonkarahisar AFBEL Termal Otel’de gerçekleştirilen ve çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin yer aldığı "TÜBİTAK 2237-A Sağlık Bilimleri Alanında Uygulamalı ve Teorik Araştırma Projeleri Hazırlama Eğitimi"ne katıldı.

Öğr. Gör. Evren Yılmaz, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencilerine Seminer Verdi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Uçuş Harekat Yöneticiliği Programı akademisyenlerinden Öğr. Gör. Evren Yılmaz, 9 Kasım Çarşamba günü İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencilerine "İnsansız Hava Araçları ve Ticari İHA Pilotluğu" konulu seminer verdi.