Öğr. Gör. N.Gözde Bircan ile Öğr. Gör. Tülay Ölmez “3. İstanbul Ekonomi Zirvesi”ne Katıldılar

İşletme Yönetimi Program Başkanı Öğr. Gör. N.Gözde Bircan ile Hava Lojistiği Program Başkanı Öğr. Gör. Tülay Ölmez, “3. İstanbul Ekonomi Zirvesi”ne katıldılar. 5 Aralık Perşembe günü Çırağan Sarayı’nda “Yeni Dünya Düzenine Hazır Mıyız?” teması ile gerçekleştirilen zirvede; finansal dünyada ve ekonomide dijitalleşmenin etkileri ile yeni dünya düzenindeki ekonomik ve finansal sistemin dinamikleri tartışıldı.
 

Öğr. Gör. Tuvana Eroltu Pegasus Havayolları’nın Temel Emniyet Eğitimi’ne Gözlemci Eğitmen Olarak Katıldı

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Program Başkanı Öğr. Gör. Tuvana Eroltu, 30 Kasım Cumartesi günü Pegasus Havayolları’nın üniversitemiz bünyesinde eğitim veren hocası Öğr. Gör. Oğuz Sözmezoğlu’nun dersine gözlemci eğitmen olarak katıldı. Diksiyon ve anons kuralları, doğru nefes ve boğumlanma konularına değinen Öğr. Gör. Eroltu; ses, nefes, boğumlanma ve anons teknikleri üzerine öğrencilerle çalışma yaptı.

İKÜ Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı Level Lojistik Ziyareti 

Lojistik Program Başkanı Öğr. Gör. Ayşegül Kılıç ile Öğr. Gör. Gökhan Kırbaç, 3 Aralık Salı günü Level Lojistik firmasını ziyaret ettiler. Üniversitemiz ile iş birliği ve protokol ön görüşmeleri kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, Lojistik Programı öğrencilerimizin staj olanakları ve gelişimleri üzerine görüşüldü. 
 

İletişim Sanatları Bölümü Öğrencileri İnternet Reklamcılığı Dersinde “Eye Tracking” Gözlüğünü Denediler

İKÜ İletişim Sanatları Bölümü öğrencileri, Öğr. Gör. A. Berrak Köten yürütücülüğündeki “İnternet Reklamcılığı” dersinde İşletme Yönetimi Programı öğretim görevlilerimizden Burak Öçlü’nün sunumuyla nöro-marketing uygulamalarında kullanımı son yıllarda artmaya başlayan “Göz Takip (Eye-Tracking)” yöntemini deneme imkânı buldular.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı ile Kollektif Reklam Ajansı Arasında Protokol

İKÜ Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı ile strateji ve marka konumlandırma, viral kampanyalar, advergame, mobil uygulamalar, entegre uygulamalar, sosyal medya ve web sitesi tasarımı alanlarında faaliyet gösteren Kollektif Reklam Ajansı arasında sektörel iş birliğine yönelik protokol imzalandı. Anlaşma kapsamında; markalar için strateji, yazılım, tasarım, kreatif ve sosyal medya alanlarında öğrencilerimize staj, seminer ve iş imkânları sunulacak.
 

Onur Air Kabin Hizmetleri Başkanı Tülay Bulut ile Havacılık Söyleşisi

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı, havacılık sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda kabin memuru alımı konusu üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. 2 Aralık Pazartesi günü 13.00-14.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Onur Air Kabin Hizmetleri Başkanı Tülay Bulut konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasında tüm Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencilerine kabin memuru alımlarında kapılarının açık olduğunu belirten Bulut, Onur Air olarak öğrencilerin stajlarına da destek olacaklarının müjdesini verdi.

Öğr. Gör. Tuvana Eroltu Esenyurt Üniversitesi’nde “Beden Dili ve Diksiyon Semineri” Verdi

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Program Başkanı Öğr. Gör. Tuvana Eroltu, 28 Kasım Perşembe günü Esenyurt Üniversitesi’nde “Beden Dili ve Diksiyon Semineri” verdi. Beden dilinin doğru kullanımının etkili iletişime katkıları ve etkili hitabetin önemini vurgulayan Eroltu, seminer boyunca öğrenciler ile interaktif çalışmalar yaptı. Hocamız özellikle kabin memuru mülakatlarında beden dili hâkimiyeti, nefes kontrolü ve ses tonunun doğru kullanımın başarı şansını arttırdığını belirtti.

“GPS Tekniği ve Kullanım Alanları”

İnşaat Teknolojisi Programı, 2 Aralık Pazartesi günü “GPS Tekniği ve Kullanım Alanları” başlıklı bir etkinlik düzenledi. İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilen etkinliğe, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden akademisyen Volkan Özbey konuşmacı olarak katıldı. Etkinlikte, GPS sistemlerinin inşaat sektöründe kullanımı ile “GPS ve Deprem Araştırmaları” ilişkisi bağlamında beklenen büyük İstanbul depreminden bahsedildi.
 

“E-Ticarette Son Gelişmeler” Semineri 

İşletme Yönetimi Programı ile İşletme Bölümü iş birliğinde, 3 Aralık 2019 Salı günü Basın Ekspres yerleşkesinde “E-Ticarette Son Gelişmeler” semineri düzenlendi. Hepsiburada.com Yazılım ve Geliştirme Kıdemli Müdürü Murat Özdemir’in konuşmacı olduğu etkinlikte, Z ve Y kuşağının e-ticaretten beklentileri-farklılıkları, “11.11.2019” ve “Black Friday 2019” gibi e-ticaret uygulamalarına ilişkin satış rakamları ve sonuçları paylaşıldı.

“Sağlık Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği” Konferansı

İKÜ MYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı, sağlık sektöründe öne çıkan riskleri tanımlayabilmek, risklerden korunma yolları ile hasta ve çalışan güvenliği hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmek amacıyla Medicana Sağlık Grubu İş Güvenliği Yöneticisi Evrim Akbayır’ın konuşmacı olduğu “Sağlık Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği” başlıklı bir konferans düzenledi.