“Konu Turizmse, İşin Kültürde”

İKÜ Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Öğr. Gör. Pelin Tuna, Özgür İstanbul gazetesine röportaj verdi. “Konu Turizmse, İşin Kültürde!” başlıklı röportajda soruları yanıtlayan hocamız, sektörün önemli firmalarıyla kurulan bağlantılar sayesinde programda yüzde yüz doluluk oranı yakaladıklarını ve bu sayede öğrencilere yüzde yüz iş garantisi sunmayı başardıklarını anlattı. 

Dr. Öğr. Üyesi H. Neyir Tekeli’nin Makalesi Turkish Studies Dergisinde Yayınlandı

Meslek Yüksekokulu (MYO) Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi H. Neyir Tekeli’nin “Karadeniz Ekonomik İşbirliği Kapsamında Turizm Sektörüne Yönelik Yapılan Çalışmaların İncelenmesi (Investigetion of the Studies Related to the Tourism Sektor Under the Black Sea Economic Cooperation)” başlıklı makalesi, Turkish Studies dergisinde yayınlandı.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Program Başkanı Öğr. Gör. Tuğba Fener “En iyi Bildiri” Ödülüne Layık Görüldü

İKÜ Meslek Yüksekokulu Sağlık Kurumları İşletmeciliği Program Başkanı Öğr. Gör. Tuğba Fener, 28-30 Haziran 2019 tarihleri arasında Nişantaşı Üniversitesi, Kazakistan Yessenov Üniversitesi, EMI Journal ve Dilkur Akademi iş birliği ile düzenlenen “3. Uluslararası EMI Girişimcilik ve Sosyal Bilimler Kongresi”ne katıldı.

İkilem Projesi Katalog Çekimi

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı 2019 yılı mezun öğrencilerimizin proje derslerinden esinlenerek ‘İkilem’ teması üzerinden oluşturdukları tasarımları, İstanbul’un çeşitli iç ve dış mekanlarında fotoğraflandı. Öğrencilerimizin hazırladıkları 21 adet tasarım, İstanbul Üniversitesi Uzay ve Gözlem Evi, Meriç Vitrin Mankenleri Deposu, Beykoz Kundura Fabrikası ve tarihi Balat sokakları gibi mekanlarda çekildi.
 

Mert Yarar Projesi Katalog Çekimi 

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı 2017 ve 2018 yılları mezunu öğrencilerimizin bitirme projeleri için hazırladıkları tasarımlar içerisinden seçilen ürünler; Moda Fotoğrafçısı Mert Yarar sponsorluğunda çeşitli iç ve dış mekânlarda fotoğraflandı. Mert Yarar tarafından çekilen fotoğrafların tasarımları, “Dönüşüm” ve “Göçebe-Zen-Mikser-Siber” temalı defilelerimize aittir.