İKÜ MYO Radyo ve TV Teknolojisi Programı Öğrencilerinden, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Videosu 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Radyo ve TV Teknolojisi Programı öğrencileri tarafından çekilen “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” videosu, Kültür Mantarı adlı Youtube kanalında yayınlandı. 

Videoyu izlemek için tıklayınız...
 

Dr. Öğr. Üyesi Sawsan Başpınar ve Öğr. Gör. Emin Aksan’dan MEMORIAL Bahçelievler Hastanesi’ne Ziyaret

İKÜ Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Sawsan Başpınar ve Öğr. Gör. Emin Aksan, Memorial Bahçelievler Hastanesi’ni ziyaret ettiler. 29 Nisan Cuma günü Başhekim Dr. Sevim Şuekinci ile bir araya gelen hocalarımız, sektör-üniversite iş birliğine yönelik planlamalar yaptılar.
 

"Tıbbi Dokümantasyon ve Arşiv Yönetimi" Konferansı

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı, 29 Nisan Cuma günü “Tıbbi Dokümantasyon ve Arşiv Yönetimi” başlıklı konferans düzenledi. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Program Başkanı Öğr. Gör. Zehra Kaşka Üreten’in moderatörlük görevini üstlendiği etkinliğe, Bahçelievler Aile Hastanesi Tıbbi Arşiv Sorumlusu Semra Kardaş konuşmacı olarak katıldı. Konferansta, “Tıbbi Dokümantasyon ve Arşiv Yönetimi” konusu hakkındaki güncel bilgiler öğrencilerimiz ile paylaşıldı.
 

Radyo ve TV Teknolojisi Programı Öğrencileri, Sinema Müzesi'ni Ziyaret Ettiler

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Radyo ve TV Teknolojisi Programı öğrencileri, Program Başkanı Öğr. Gör. Selin Okumuş ve akademisyenlerimizden Öğr. Gör. Furkan Erkoç gözetiminde İstanbul Sinema Müzesi'ni ziyaret ettiler. 27 Nisan 2022 Çarşamba günü gerçekleştirilen gezide Türk sinemasının önemli isimleri hakkında bilgi edinen öğrencilerimiz, sinemanın dahi çocukları olarak bilinen Lumiere Kardeşler'in Edison'un icat ettiği Kineteskop'tan esinlenerek oluşturdukları Sinematograf'ı görme şansı elde ettiler. 

Öğr. Gör. Emin Aksan, Bakü Avrasya Üniversitesi’nin Düzenlediği Uluslararasi Bilimsel Araştırma Kongresi'nde Bildirisini Sundu

İKÜ Meslek Yüksekokulu (MYO) akademisyenlerinden Öğr. Gör. Emin Aksan, 27-28 Nisan 2022 tarihlerinde Bakü Avrasya Üniversitesi’nin düzenlediği Uluslararası Bilimsel Araştırma Kongresi'nde “Concerns and Attitudes Regarding the Health Insurance Course: An Application With Health Institutions Management Program Students” başlıklı bildirisini sundu.
 

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, Sektörel İş Birliklerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı ile Hyatt Regency Ataköy Hotel arasında sektörel iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında; öğrencilerimize staj ve mezuniyet sonrası tam zamanlı iş imkânı ve sektörel eğitimler başta olmak üzere birçok konuda önemli fırsatlar sunulacak. Değerli misafirperverlikleri için Hyatt Regency Ataköy Hotel İnsan Kaynakları Direktörü Hatice Eryılmaz Tüfek’e ve İnsan Kaynakları Müdürü Gökçe Hamdemir’e teşekkür ederiz.
 

Turizmde Kalite Yönetimi Sistemleri Eğitimi

İKÜ Meslek Yüksekokulu (MYO) Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, Clarion Hotel Mahmutbey Kalite Müdürü Cansu Ekmekçi Uğur ile birlikte otellerde kalite yönetim sistemlerinin oluşturulması, uygulanması, denetlenmesi ve sürdürülebilirliği üzerine eğitim gerçekleştirdi. Öğrencilerimizi gerek kısmi zamanlı, gerek tam zamanlı, gerekse mesleki eğitimler olmak üzere her konuda destekleyen Clarion Hotel Mahmutbey Genel Müdürü Ahmet Arslan’a ve Kalite Müdürü Cansu Ekmekçi Uğur’a çok teşekkür ederiz.

ÖĞR. GÖR. DR. N. GÖZDE BİRCAN, BADEN WUERTTEMBERG COOPERATIVE STATE UNIVERSITY (DHBW)-LOERRACH’DA DERS VERDİ

İşletme Yönetimi Program Başkanı Öğr. Gör. Dr. N. Gözde Bircan, 2019-2020 Proje Dönemi kapsamında Erasmus+ KA131 Avrupa Ülkeleri Personel Ders Verme Hareketliliği ile Almanya’daki Baden Wüerttemberg Cooperative State University (DHBW)-Loerrach’da misafir öğretim görevlisi olarak görev aldı.

“METROPOLITAN ALANDA ÖRNEKLERLE GÜNCEL SAĞLIK GÖSTERGELERİ”

İKÜ Sağlık Kulübü ile Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı iş birliğinde, “Metropolitan Alanda Örneklerle Güncel Sağlık Göstergeleri” başlıklı söyleşi düzenlendi. Sağlık Kulübü Danışmanı Öğr. Gör. Canan Bulut Korkmaz’ın moderatörlüğünde, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Program Başkanı Öğr. Gör. Zehra Kaşka Üreten’in katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe, Ataşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi Birimi’nden Tuğba Sönal konuk oldu.