“Kariyer Söyleşileri”

Moda Tasarımı Programı ile Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı iş birliğinde, 12 Mart Perşembe günü “Kariyer Söyleşileri” başlıklı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Bisse Gömlekleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Onur Kefeli, geldikleri noktayı ve gelecekteki hedeflerini anlatarak gençlerimize mezun olduktan sonra en önemli etkenin kariyer planlaması olduğunu ifade etti. Bisse’nin ikinci kuşak temsilcisi Kefeli, yol gösterici hayat hikâyeleri ile gençlerimize moral oldu.

“Kurumsal İletişimde Kadın Başarı Vizyonu” 

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı ile İletişim Sanatları Bölümü iş birliğinde 11 Mart Çarşamba günü “Kurumsal İletişimde Kadın Başarı Vizyonu” başlıklı bir söyleşi düzenlendi. Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Çalık Holding Kurumsal İletişim Direktörü Özlem Yalçın konuşmacı olarak katıldı. Yalçın verdiği seminerde, kurumsal iletişimin çalışma alanlarını, fonksiyonlarını ve kurumsal iletişim çalışanlarının önemini öğrencilerimize anlattı.

Uçuş Harekat Yöneticiliği Programı Türk Havayolları Havacılık Akademisi ile Buluştu

İstanbul Kültür Üniversitesi MYO Uçuş Harekat Yöneticiliği Programı, THY Havacılık Akademisi’ne bağlı THY Uçuş Eğitim Başkanlığı Uçuş Harekat Yönetimi Eğitim Müdürlüğü ekibi ile bir araya geldi. Toplantıya üniversitemizi temsilen Eğitim Müdürü/FDI Murat Nizam, Öğr. Gör Evren Yılmaz ve Öğr. Gör. Kerem Yücesan katıldı. Kazım Çağatan koordinatörlüğündeki eğitim ekibiyle görüşen ekibimiz, havacılık programlarımızın sektör ile yakın temas kurması ve eğitimde iş birliği yapılması hususunda anlaştılar.
 

İstanbul Arkeoloji Müzesi Teknik Gezisi

İKÜ Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarımı Programı, 1. sınıf öğrencilerinin katılımıyla çeşitli kültürlere ait bir milyonu aşkın eserle dünyanın en büyük müzeleri arasında olan İstanbul Arkeoloji Müzesi’ne teknik gezi düzenledi. 

6 Mart Cuma günü gerçekleştirilen gezi ile tarihi bilgileri canlanan öğrencilerimiz, geleceğin tasarımcıları olarak müzede bulunan tüm eserlerden ilham aldılar. 

Öğr. Gör. İrem Oran “Açık Veri Günü Buluşması”nda “Açık Veri Lisansları”nı Anlattı

İKÜ Dijital Medya ve Pazarlama Programı Öğr. Gör. & Veri Okuryazarlığı Derneği (VOYD) Yönetim Kurulu Üyesi İrem Oran, 7 Mart Cumartesi günü düzenlenen “Açık Veri Günü Buluşması”nda, “Açık Veri Lisansları” üzerine bir sunum gerçekleştirdi.
 

Dijital Medya ve Pazarlama Programı Öğretim Görevlileri ile Clockwork Ekibi Bir Araya Geldiler

İKÜ MYO Dijital Medya ve Pazarlama Programı öğretim görevlileri, dijital pazarlama ajansı Clockwork ile dış paydaş toplantısı düzenlediler. Öğrencilerimizi sektöre daha iyi hazırlamak için gerçekleştirilen toplantıda; Dijital Medya ve Pazarlama Programı ders planı, bahar dönemi etkinlikleri ve öğrencilere sağlanacak kariyer koçluğu uygulamaları ile ilgili görüşmeler yapıldı. 
 

Öğr. Gör. İrem Oran “8 Mart Dünya Kadın Kongresi”nde Bildirisini Sundu

İKÜ MYO Dijital Medya ve Pazarlama Programı öğretim görevlilerinden İrem Oran, İKSAD (İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Derneği) tarafından 7-8 Mart 2020 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen “1. Uluslararası Dünya Kadın Kongresi”nde “Social Gender Inequality on Data Creation and Data Literacy” başlıklı bildirisini sundu.

“Stres Yönetimi” Semineri

İKÜ MYO İşletme Yönetimi Programı ile İK Kulübü iş birliğinde, 9 Mart 2020 Pazartesi günü “Stres Yönetimi” başlıklı bir seminer düzenlendi. “Örgütsel Davranış” dersi kapsamında gerçekleştirilen seminere, Elite Word Otelleri Eğitim Direktörü Sema Aydın konuşmacı olarak katıldı.