Öğr. Gör Emin Aksan’ın Bölüm Yazarlığı Yaptığı “Sağlık Meslek Yüksekokulları İçin Hasta Psikolojisi” Adlı Kitap Yayınlandı

İKÜ Meslek Yüksekokulu (MYO) Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Program Başkanı Öğr. Gör. Emin Aksan’ın “Psikososyal Açıdan Kronik Hastalıklar ve Terminal Dönem” başlıklı bölümünün yazarlığını yaptığı “Sağlık Meslek Yüksekokulları için Hasta Psikolojisi” isimli kitap yayınlandı.

Kitaba https://www.ankaranobel.com/hasta-psikolojisi adresinden ulaşabilirsiniz.
 

Öğr. Gör. Kübra Öztürk Sözlü Bildirisini Sundu

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) akademisyenlerinden Öğr. Gör. Kübra Öztürk, 5-9 Eylül 2022 tarihleri arasında Budva-Karadağ'da düzenlenen "International Conference on Social Science Research" isimli konferansta "A Model Proposal for the Role of Managerent Support on the Impact of Psychological Resilience on Career Satisfaction" başlıklı sözlü bildirisini sundu.

İGA Havaalanı Ziyareti

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Uçuş Harekat Yöneticiliği Programı akademisyenlerinden Öğr. Gör. Evren Yılmaz ve Öğr. Gör. Kerem Yücesan, İstanbul Yeni Havalimanı (İGA) FUGO Ground Handling Services şirketi Operasyon Direktörü Akın Sülün ile bir araya geldiler. 6 Eylül Salı günü gerçekleştirilen görüşmede; havacılığın gelişimi, staj olanakları ve iş birliği konuları üzerinde duruldu.  
 

İşletme Yönetimi Programı Öğrencileri Sertifikalarını Aldı

Mikro Yazılım ERP tabanlı "Bilgisayar Destekli Finansal Muhasebe Uygulamaları" dersini başarıyla tamamlayan İşletme Yönetimi Programı ikinci sınıf öğrencilerine, İşletme Yönetimi Program Başkanı Öğr. Gör. Dr. N. Gözde Bircan ve Program Danışmanı Öğr. Gör. Emine Anık tarafından 11 Ağustos Perşembe günü saat 14.00'te İncirli yerleşkesi bahçesinde gerçekleştirilen tören ile Mikro Yazılım başarı sertifikaları takdim edildi. 

“GÜÇLÜ KADINLAR” Desen Tasarımı Sergisi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Moda Tasarımı Programı, 25 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında Ataköy yerleşkemizde “GÜÇLÜ KADINLAR” temalı eşarp-desen tasarımı sergisini gerçekleştirdi.

Sergide; tüm kadınlarımıza ilham olacak, bizlere ışık tutmuş emekçi ellerin esintileri özgün bir şekilde ele alındı.

Moda Tasarımı Programı akademisyenlerinden Öğr. Gör. Serpil Aymaz’ın koordinatörlüğünde 2. sınıf öğrencilerinin hazırladıkları eşarp tasarımları, bu aydınlık yolda yürüyecek gençlerin tasarımlarına ilham oldu.
 

3T KÜLTÜR GÜNLERİ “Temassız Temas” Dijital Defile

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Moda Tasarımı Programı tarafından 25-26 Mayıs tarihlerinde Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen “3T KÜLTÜR GÜNLERİ” kapsamında, “Temassız Temas” konulu dijital defile sunumu gerçekleştirildi. 

Genç tasarımcıların geçtiğimiz yıl COVID-19’un etkisi ile ele aldığı “Temassız Temas” konusu, bu sene dijital defile ile izleyicilerle buluştu. İlk defa üç boyutlu tasarım programı ile hazırlanan dijital defilenin sonunda sahneye davet edilen mezun öğrencilerimize, teşekkür belgeleri takdim edildi. 

İTO Sigortacılık Meslek Komitesi Toplantısı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sigortacılık Meslek Komitesi, üniversitelerin sigortacılık bölüm başkanları ve akademisyenleri ile 14 Haziran 2022 tarihinde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının katılımcıları arasında İTO Meclis ve Komite Üyeleri, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Levent Korkut ile Oto Dışı Eksperler Derneği Başkanı Engin Özaydın yer aldı. Moderatörlüğünü İTO Meslek Komitesi Başkanı Hüseyin Duru’nun üstlendiği toplantıya; İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yeliz Sevimli Saitoğlu ve Öğr. Gör.